Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Ödemiş Meslek Yüksekokulu

Staj İşlemleri

2020 Yılı Staj İşlemleri

2020 yılı yaz döneminde stajlar 20 Temmuz – 2 Eylül 2020 tarihleri arasında (Cumartesi-Pazar ve resmi tatiller hariç)  30 iş günü olarak yapılacaktır. Bu süre yasal mazeretler dışında kesintisizdir ve bölünemez.

Öğrenciler, staj yapacakları kurumu kendi imkânları ile bulacak ve bu konuda program koordinatöründen bilgi/görüş talep edebileceklerdir.

Öğrenciler, Ödemiş MYO Öğrenci İşleri’nden 2 nüsha olarak alacakları “Staj Onay Belgesi”ni staj yapacakları kurum/firmaya ve program koordinatörüne onaylatarak ıslak imzalı bir nüshayı ve beraberinde nüfus cüzdanı fotokopisini Mayıs ayına kadar Ödemiş MYO Öğrenci İşleri’ne teslim edeceklerdir.

Resmi kurumlar dışında yapılacak olan stajlarda firmanın öğrenciye ödeyeceği ücrete ilişkin olarak devlet katkısından faydalanmak istemeleri halinde staj onay belgesinin ekinde bulunan formu da doldurarak staj onay belgesi ile birlikte öğrenci ile MYO Müdürlüğüne göndermelidirler.

Staj yapacak tüm öğrencilerimizin iş kazası ve meslek hastalıkları sigortası Üniversitemizce yapılmaktadır.

Staj yapılacak kurum/firma tarafından istenen sigortalı işe giriş evrakı staj başlamadan hemen önce Ödemiş MYO Öğrenci İşleri’nden temin edilebilecektir.

Tüm öğrencilerimiz staj başlamadan önce Ödemiş MYO Öğrenci İşleri’nden “staj dosyası”nı teslim almak zorundadır.

Öğrenciler staj bitiminde (not ve devam çizelgesini de içeren) staj dosyalarını en geç 3 hafta içinde posta ile veya elden MYO Müdürlüğü’ne teslim etmek zorundadır.  Dosyaların veya ilgili formların posta ile gönderilmesi durumunda postadaki kayıp ya da gecikmelerden MYO Müdürlüğü sorumlu değildir.

 

Ekler:

E.Ü. Ödemiş Meslek Yüksekokulu Staj Yönergesi

Staj Onay Belgesi

Staj Ücreti Devlet Katkısı Formu